« Aktualności

Babskie klachy na Ficinusie

Baby i frelki będą klachać na Ficinusie! Na zabytkowej kolonii robotniczej przy ul. Kubiny w Rudzie Śląskiej zostanie zorganizowana impreza tylko dla kobiet. Gwiazdą wieczoru będzie artystka kabaretowa Inga Papkala. Gry i zabawy poprowadzi natomiast znana rudzianom konferansjerka – Aleksandra Poloczek. „Babskie klachy” zostaną zorganizowane 10 marca br. /czwartek/ w restauracji Violinowa Gospoda. Rozpoczęcie imprezy o godz. 17.00.

- Wydarzenie organizujemy z myślą o przypadającym w drugim tygodniu marca Dniu Kobiet – podkreśla Iwona Małyska z Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta rudzkiego magistratu. – Odbędzie się ono dwa dni po święcie wszystkich pań, ponieważ nie chcemy nakładać na siebie miejskich imprez - dodaje.

„Babskie klachy na Ficinusie” będą wydarzeniem wyłącznie dla kobiet. Zapowiadają się plotki i śląskie „wice” przy pysznym „kołoczu” oraz gorącej kawie. Inga Papkala zaśpiewa i opowie anegdoty nie tylko o mężczyznach, a Aleksandra Poloczek poprowadzi konkursy i zabawy. W pamięci mam jeszcze ubiegłoroczne „klachy”, które pokazały, że rudzianki potrafią się świetnie bawić w swoim towarzystwie –wspomina Iwona Małyska.

Inga Papkala  współpracuje ze śląskimi kabaretami m.in. Mariana Makuli, Andrzeja Potępy i Romana Kurosza. Występuje także w śląskim musicalu Pomsta Mariana Makuli, gdzie wciela się w rolę Podstoliny. Aleksandra Poloczek jest natomiast konferansjerką. Na co dzień prowadzi imprezy miejskie i charytatywne, zarówno w Rudzie Śląskiej, jak i w innych miastach.

Wstęp wolny tylko dla bab i frelek. Ilość miejsc ograniczona. Wejście do restauracji Violinowa Gospoda od ul. Krasińskiego 1 (siedziba chóru „Słowiczek”). 

Wydarzenia